13 Nisan 2012 Cuma

Gözlerini Sımsıkı Kapat...

İlki gibi yine çok sürükleyici bir dedektiflik hikayesi. Tabi ben bu sürükleyiciliği 3 haftada tamamladım, o ayrı mevzu :) İnsanda gönül kırgınlıkları olunca çuval gibi oturmaktan başka canı hiç birşey yapmak istemiyor...

Rengiaheng blogdaşımın ilk kitabı Aklından Bir Sayı Tut için yaptığı sonucun 10 sayfada bitirilmesinden hoşlanmaması yorumu sanırım yazara ulaşmış ve bu sefer daha uzun tutulmuş, eee tecrübe kazandı tabi kitaptan kitaba :)))Gelelim kitabii bilgilere :)

Yazar:John Verdon
Çevirmen:Ender Nail

Sayfa Sayısı: 566
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor


Arka Kapak

AKLINDAN BİR SAYI TUT'un yazarı JOHN VERDON'dan...

New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.


"Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com

"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...